تبلیغات
((خبر و هنر)) - جامعه اسلامی دانشجویان
یکشنبه 18 اسفند 1387

جامعه اسلامی دانشجویان

   نوشته شده توسط: پریزاد ...    

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در بیانیه اولین نشست کمیته انتخابات این اتحادیه اعلام کرد: اکنون در آستانه انتخابات دهم و بواسطه شدت گرفتن فعالیت انتخاباتی احساس خطر می‌شود که روند تخریبی دولت شدتی بیش از گذشته یابد.
    
 در بیانیه پایانی اولین نشست کمیته انتخابات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان آمده است: در حالی انقلاب اسلامی ایران چهارمین دهه عمر پر برکت خویش را آغاز می‌کند که در آستانه این دوره دهمین دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار خواهد شد و در کنار آرمان حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری که ماندگاری و امیدواری مردم به نظام اسلامی را تایید خواهد کرد، آنچه در مرحله دوم اهمیت قرار دارد ویژگی‌های کسی است که از میان آرای مردمی صاحب اختیار قوه مجریه خواهد شد.

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در بیانیه خود نوشت:‌ نظام و مردم ایران اسلامی در سه دهه گذشته سلایق گوناگون با گفتمان‌های متکثر و متنوع را تجربه کرده بودند اما آنچه در مقطع فعلی نقطه اتکای ماست مطالبه افکار عمومی مردم در پایان این سه دهه است. این بیاینه می افزاید: جامعه ایرانی اکنون در شرایطی تنفس می‌کند که "عدالت" را که همان روح حاکم بر گفتمان انقلاب اسلامی و اسلام ناب محمدی(ص) است، سرلوحه مطالبات خویش قرار داده و قطعا آنچه معیار اصلی برای انتخاب رییس‌جمهور نظام اسلامی خواهد بود نه عناوین "اصولگرا" و "اصلاح‌طلب" که میزان انطباق و همخوانی او با گفتمان انقلاب و اسلام ناب محمدی است.

این تشکل دانشجویی تاکید کرده است: جامعه اسلامی دانشجویان بدین منظور در جایگاه یک تشکل دانشجویی سیاسی خود را موظف می‌داند در صحنه انتخابات، متناسب با مقتضیات یک تشکل دانشجویی حضور فعال داشته باشد و بر این اساس در پایان اولین نشست انتخاباتی جامعه اسلامی دانشجویان نکات زیر را متذکر می‌شود:

1- طرح دولت ائتلافی که از سوی برخی چهره‌های منتسب به جریان اصولگرا مطرح شده است ادامه همان طرح شکست خورده دولت وحدت ملی است؛ همانگونه که در بیانیه‌های پیش از این مطرح شده بود گویا اخیرا عنوان "وحدت" و "ائتلاف" نردبانی شده است برای ترقی برخی چهره‌های به حاشیه‌رانده شده و بالابردن کسانی که به خودی خود محلی از اعراب نخواهند داشت.

طرح این موضوع که شرایط فعلی کشور بحرانی است و متناسب با این شرایط می‌بایست تمامی گروه‌ها و افکار متنوع حول یک کاندیدا جمع شوند، ادامه خط سیاه‌نمایی عملکرد مسئولان فعلی است، چه آن‌که زیر پا گذاردن تمام تفاوت‌ ها و خطوط قرمز فکری و گفتمانی کاندیداهای مختلف با تفکرات گوناگون اتحاد نیست که بیشتر به زیر پا گذاشتن ارزش‌ها می‌ماند.

2- دولت نهم از بدو تولد خویش بواسطه ابتنای آن بر گفتمان اصیل انقلاب اسلامی سیبل تمامی جریان‌هایی بوده است که تعالی این گفتمان را به ضرر خویش می‌دانستند؛ البته همانگونه که رهبر انقلاب در یدار خود با اعضای هیات دولت هم فرمودند تمامی کسانی که در داخل دولت را تخریب می‌نمایند، الزاما به واسطه تعارض با گفتمان این دولت اقدام نمی‌کنند، اما آنچه احمدی‌نژاد را بیش از دولت‌ها و روسای جمهور پیشین آماج حملات تخریبی و در برهه‌ای جبهه متحدی از رسانه‌های داخلی را در مقابل وی قرار داد، انطباق گفتمان عمومی دولت نهم با گفتمان اصیل امام و انقلاب بود.

جامعه اسلامی دانشجویان به تمام جریان‌های سیاسی نسبت به پایبندی به اخلاق هشدار می‌دهد و این را گوشزد می‌کند که هر آنچه در جهت تخریب کاندیداها رخ دهد تماما به ضرر جریان‌های تخریب‌گر پایان خواهد یافت.

3- تمایل فضای گفتمان عمومی کشور به گفتمان امام و انقلاب سبب شده است تا بعضا جریان‌هایی که در تضاد کامل با این گفتمان هستند، منافق‌گونه خود را پشت عناوین و اسامی پنهان کرده باشند.

امروز کسانی از عدالت سخن می‌گویند که خود بنیان شکاف طبقاتی را در بدنه اجتماعی کشور مستحکم نمودند و همواره دم از مردم زدند، اما هیچگاه مشخص نکردند نسبتشان با مردم محروم در روستاهای دورافتاده کشور چیست؟

جامعه اسلامی دانشجویان بر لزوم مقایسه عملکرد پیشین کاندیداهای فعلی و آنچه از آن سخن می‌گویند تاکید کرده است تا سره از ناسره مشخص شود.